Daemon Tools İle Bilgisayara Format Atma

0
437

 

Daemon_tools_logo

Merhaba arkadaşlar bugün Daemon Tools ile pcye format atma işlemiden bahsedecem. Dvd writer olmayanlar veya Dvd & Usb ile uğraşmak istemeyenler için gayet ideal bir çözüm. Hemen başlayalım önce Daemon Tools yok ise onu yükleyip kurun.

Ardından güvendiğiniz bir kaynaktan .iso uzantılı windows format dosyanızı indirdiğinizi varsayarak başlıyorum. İso dosyanızı daemon’a sürükle bırak yapıp ardında dosyaya sağ tıklayarak yerleştir diyoruz. Bilgisayarım ‘ ı açıp yerleştirdiğimiz daemon kalıbını açıyoruz diyoruz. Eğer windows yükle penceresi gelmezse yani kalıbın içini açarsanız setup.exe yi açarakta Windows Yükleme penceresini açabilirsiniz.

n9qg8vawop7u

Gelen pencerede ilerliyoruz sıradaki pencere ise bize güncellemelerin kontrol edilip edilmeyeceğini soruyor biz hayır diyoruz yani ikinci seçeneğimizi seçip devam ediyoruz.son bölümde ise yine ikinci seçeneği seçip Windows 7 yi nereye kuracağımızı soran pencereye geçiyoruz. Burada şu an yüklü olan sisteminiz hangi diskde ise o diski seçerseniz yeni kuracağımız sistem diğerinin üzerine kurulacak eğer biz başka yere kurmak istiyorsak diğer diskimizi seçip kurulumu başlatıyoruz ve benim işim bundan sonra bitiyor gerisi zamana kalmış 😀

indir

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER