Adsense Alternatifi Reklam Firmaları

0
438

para-dusmani-olan-gereksiz-harcamalar

Öncelikle yazımın başlığından dolayı özür dileyerek başlamak istiyorum.Burada vereceğim reklam firmaları adsense alternatifi değildir, ama genelde bu tarz yazılar böyle başlıklar altında toplandığı için yazıma bu başlığı attım.

Ek olarak bu liste benim kullandığım, gördüğüm, duyduğum firmalardan oluşmaktadır.Yani lütfen firmayı bu listeye koyduk diye kafanızda bir güven oluşmasın.Çoğunluk tıklama başına ücret ödeyen reklam firmalarıdır.Aralarında gösterim başına ücret ödeyen de vardır. Lafı fazla uzatmadan hemen firmalara geçelim.Liste benim için önem sırasına göre oluşturulmuştur.

 

1- Adnow

Kilo verme ve cilt bakımı üzerine reklamları var.Reklamlar genelde bu tarz kategorilerde.Gösterime para vermiyor, tıklama başına ücret ödüyor.Tıklama başına ortalama olarak 0,01$ ile 0,02$ arasında veriyor.Siteniz reklam kategorileriyle alakalı ise yüksek tıklanma oranları yakalayabilirsiniz.Yabancı bir firma galiba ama yardım merkezi ile türkçe iletişim kurabilirsiniz.

 

2- Gittigidiyor Affiliate

Her ne kadar sisteme kabul edilmişte olsam paneli görünce koşarak uzaklaştığım firmadır.Ben hayatımda bu kadar sade ama aynı zamanda bu kadar karışık üstelik bu kadarda özelliksiz panel görmedim.Bilmiyorum belkide gittigidiyor gibi bir firmadan böyle birşey beklemediğim için olmuştur.Reklamada ihtiyacım yoktu kullanmadım.Tıklanma ve geri dönüşüm başına ücret ödüyor galiba.

 

3- Reklam Store

Hem gösterime hemde tıklanmaya ücret ödüyor.Reklamları kalitelidir.Zor site kabul eder.

 

4- Admatic

Bunuda yine çevremden duyduğum için ekledim.Galiba hem gösterime hemde tıklanmaya ücret ödüyor.Reklam türleri hakkında bir bilgim yok, zor site kabul eder.

 

5- Adhood (Düzeltme: Artık önermiyorum, zor kalmadıkça kullanmayın hatta zor kaldıysanız bile kullanmayın.)

Tıklama başına sabit 10 kuruş verir gösterime ücret ödemez.Reklam çeşitliliği az olsada tbm’si yüksek olduğu için orta düzeyde kazandırabilir.Sanırım web.tv siteside adhood reklamı kullanmaktaydı.

 

6- Popads.net

En popüler pop-up firmalarından birisidir.Türkiye hitine ortalama olarak 1k’da 1 dolar gibi bir ücret ödüyor.Diğerlerinden ayrılan en büyük özelliği alt ödeme limiti, 5 dolar olduğunda paranızı çekebiliyorsunuz.Birçok kez ödeme aldım ” Popunders Per Visitor ” özelliği ile ziyaretcinin 24 saat içerisinde göreceği reklam sayısını belirleyebilirsiniz.

 

7- AReklam

Bazı yönlerden adsense’ye alternatif olabilecek bir reklam firmasıdır.Çünkü firma kendiside adsense reklamı kullanmaktadır.En azından sitenizde hangi reklamların görüneceği bellidir ve adsensenin en büyük avantajı olarak reklam çeşitliliği boldur yani tıklanma oranlarıda yüksek olabilir.Bu firmadaki hesabım sitemde pop-up reklam kullandığım için silinmişti dikkatli olun.

 

8- Gelir Ortaklari

Büyük bir pazardır.Siteye üye olduktan sonra çeşitli firmaların reklamlarını sitenizde yayınlayabilir ve para kazanabilirsiniz.Çok sayıda reklam türü vardır tıklama başına veya geri dönüşüm başına ödeme yapanlar var.Geri dönüşümlerde yüksek ücretler yer almakta sitesine uygun reklam bulabilen kişiler iyi kazançlar elde edebilir.

 

9- Adcash

Ne gösterime nede tıklanmaya ücret ödüyor (ödüyor denmez).Firma geri dönüşüm üzerine para ödüyor reklam çeşitliliği boldur.Oyun kategorilerinde siteleri olanlar iyi gelirler elde edebilir.

 

10- Wordego

Çevremde çok duyduğum için ekleme ihtiyacı duydum.Tıklanma veya gösterim hangisine ücret ödüyor bilmiyorum.

 

11- Revenue Hits

Türkiye hitine pek birşey verdiğini görmedim, sizde deneyebilirsiniz.Reklamları oldukca güzeldir.Genelde download, play reklamları görürsünüz.Kodları eklediğinizde otomatik pop-u atıyor siteye.Yabancı bir dosya indirme siteleri için gayet ideal bir reklam firmasıdır.

 

12- Adnimo

Sitemi aldıkları kategori yüzünden adult reklamlarına tahammül edemeyip çalışmadığım firmadır kendisi.Sadece tıklama başına ücret veriyor galiba.Çok yüksek olmasada çokda düşük değildi ücret, denemek lazım.

 

 

Son Olarak: Yazımı bugüne kadar çeşitli sebeplerden ötürü haksız yere kazançlarımızı cebine indiren ve indirmeyede devam edecek olan.Benimle birlikte birçok web sitesi sahibi kardeşlerimin hakkını çalmanın yanında birde moralimizi bozan reklam firmaları hakkında birşey söyleyerek kapatmak istiyorum.Kaybeden biz olduk, umarım kazanan siz olmazsınız..

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER